כל כך קטן

כל כך קטן. שאי אפשר לראות. ועדיין, שינה את העולם.

מה זה 'שינה', הפך את העולם מקצה לקצה.

אין בנמצא מי שידע לסכם את השינויים שעברנו. כל אחד ואחת, וכולנו יחד.

אין לו טעם, אין לו ריח, אין לו מראה, אין לו חוש. רובנו מסתמכים על מיעוט של בני אדם שטוען שראה ומדד, בדק וחקר ועמד על טיבו. וכך וכך מימדיו, ואלו תכונותיו, ורבו השפעותיו.

כל כך קטן, אבל רק הגיע וכבר הכרזנו מלחמה. כי לא יבוא בחשבון שהוא יקבע מי יחיה ומי ימות. מי בקיצו ומי לא בקיצו. אנחנו נקבע. לא אני, לא אתה. אנחנו, האנושות.

מי בכלל דיבר על האנושות לפני חודשיים. הרי עמים אנחנו. תרבויות. גזעים. שונים בתכלית. מלאים בקנאה ותאווה ובעיקר שנאה אחד לשני.ממלאים את חללי חיינו במלחמות אחד בשני. מפתחים מנהרות, טילים, כיפות ברזל, היי טק, לואו טק. ערכים שבשמם אנחנו רצים באמוק אחד אל השני. אחד על השני. בשם הערכים.

על איזה ערכים אנחנו בכלל מדברים, איזה דתות, איזה מנהגים, תפילות. השתחוויה לפה, השתחוויה לשם. למי זה משנה עכשיו מי הוא 'נביא האמת' כשהדבר הקטן הזה, הבלתי נראה יעשה בנו שמות. ללא הבדל דת, גזע או מין.

אם היה לי כח, הייתי מנסח בכלל דת חדשה שלפיה האל הוא הנגיף. הנה, שולט הוא בכל- בגיאוגרפיה, בפסיכולוגיה, בכלכלה, בפוליטיקה, בחיים.. כל המשועממים שנמצאים בבידוד היו ודאי מצטרפים לתובנה החדשה שלי ויחד איתי צועדים ומקימים את מקדש הנגיף.

אבל אין לי כח. אז מצאנו אויב משותף, לכל האנושות. כי כולנו רוצים להמשיך לחיות. על השאלות הקשות של 'למה?' נענה אחר כך. קודם חמצן.

אודות

אביחי פרץ, 35 נשוי+ 4. מנכ"ל ובעלים בחברת 'עוגן בעולם דיגיטלי'.

באתר תוכלו למצוא רעיונות והגיגים ברשומון (בלוג), ושירים מקוריים שכתבתי והלחנתי.

אני מזמין אתכם לעשות קפה טוב ולהנות מהאתר.

אביחי.

ענן תגיות

רשומות אחרונות

אלוקים הוא דלת

אביב גפן בהופעה עם אברהם פריד אומר מילות פיוס.שם כיפה ושר ״מי האיש החפץ חיים״.מרגש ללא ספק! ובעיני החלק החזק ביותר הוא המשפט שאמר:״אלוהים הוא

להמשך קריאה »

הם ואנחנו. אז והיום

שואהעד ששמעתי את ההסכת ״מלחמת העולם השניה״ של יובל מלחי, לא ידעתי כמה לא ידעתי על המלחמה.הבנתי שהיכולת לקרוא את המציאות היא דבר מאוד מוגבל.האדם

להמשך קריאה »

פורים של העצובים

קורא לא מעט פוסטים של אנשים שהפורים שלהם עצוב.לא בגלל סיבה מסוימת.סתם נופלת עליהם עצבות.ורובם לא מבינים למה.בצדק- אם כולם שמחים ועליזים ברחובות- איזו סיבה

להמשך קריאה »

מתחפשים ומתגלים

למה למבוגרים קשה להתחפש? כי בניגוד למה שאנחנו נוטים לחשוב, התחפושת אינה כיסוי אלא גילוי. כשאתה מדבר על אדם, אתה לא מתייחס לחולצה שלו, או

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן