אי אפשר שלא להתייחס ללהיט של חמאס בעברית 'קום תעשה ביגועים' שיצא לכבוד מבצע 'צוק איתן'.

חוץ מהצחוק והלעג שהיו לי לחמאס כששמעתי את השיר האינפנטילי הזה, ראיתי במילות השיר שהם עשו שימוש בכמה מוטיבים שראוי שנבין מה עומד מאחוריהם.

אם תרצו, אני אעשה פה 'פירוש רש"י' לשיר 'קום תעשה ביגועים'…

השיר נפתח בפזמון הבא, שחוזר על עצמו כמה פעמים במהלך השיר. הפזמון והלחן מאוד קליטים וכבר זכו לכמה פארודיות ביוטיוב.

פזמון

תקוף, תעשה ביגועים
טלטל, גרום לה זעזועים
חסל את כל הציונים
זעזע את ביטחונה של ישראל

בתמצית, זוהי תפיסת עולמה של החמאס. ארגון טרור שמטרתו להשמיד את מדינת ישראל על ידי טרור. לטלטל ולגרום לזעזוע בביטחון של כל ישראל באשר הוא, ובסופו של דבר לחסל את כל הציונים… החבר'ה שם השקיעו בשבעה בתים של שיר, כל אחד עוסק בנושא אחר והמכנה המשותף הוא 'דרכים להפחיד ולהרוג ציונים'.

בית א'

לחתור למגע עם הציונים
לשרוף מחנות וחיילים
את ביטחון של ישראל זעזע
לחצוב להבות אש ווולקנים

הביטוי שהכי תפס את תשומת ליבי הוא 'לחתור למגע'. כמובן שהדבר נלקח מערכי צה"ל. להערכתי יש פה התרסה, היפוך תפקידים. הם מנסים ליצור מצג שווא שבעצם החמאס הוא זה שרודף, וצה"ל הוא זה שבורח. הם מנסים 'לחתור למגע'… האמת כמובן שונה לגמרי. מנסיוני בעזה, חמאס לא 'חותרים למגע' אלא בורחים ברגע שהם רואים את חיילי צה"ל.

בית ב'

מדינת חולשה ותעתועים
מעמד במלחמה לא מחזיקים
כקורי עכביש הם מתגלים
כשהמפגש עם אבירים

פה הם כבר נוגעים בנקודה רגישה. עם ישראל עם רגיש. כל הרוג וכל חלל צה"ל עושה לנו רע בלב. לא סוד שמאז מלחמת ששת הימים כל מלחמה שעשינו נגמרה בתחושה לא טובה. למרות שתמיד הכרענו את האויב, תמיד היתה תחושה שלא. זה קורה בעיקר בגלל החללים. לשיטתם, החברה הישראלית לא מחזיקה מעמד במלחמה, אין לנו חוסן, אין עוצמה לעורף. אני חושב שבמערכה הזו הוכחנו להם אחרת.

יש פה ביטוי שחשוב להבין למה הוא נכנס לפה – 'כקורי העכביש הם מתגלים'. הטקסט הזה מתכתב עם 'נאום קורי העכביש' של נסראללה. מי שלא קרא שילחץ על הקישור. רואים שהחמאס מנסה לחקות את שיטת המחשבה והפעולה של חיזבאללה בצפון. נסראללה משווה את החברה הישראלית לקורי עכביש- נראית חזקה מבחוץ, אבל אפשר להכניע אותה בקלות. משפט המחץ שלו בנאום הוא המשפט הבא:

"אני אומר לכם: ישראל הזו, שבבעלותה נשק גרעיני ומטוסי המלחמה החזקים ביותר באזור, נשבע באללה, היא למעשה חלשה יותר מקורי עכביש…"

חשוב לקרוא את הנאום ולהבין מהי תפיסת הלחימה של הטרור הערבי, מכל הגזרות. הם מנסים להכניע אותנו על ידי התשה, על ידי החלשה של החברה, שלא נרצה יותר הרוגים ופשוט ניכנע.

בית ג'

זעזע את ביטחונה של ישראל
תדליק בה ליבה כמו כורים
מוטט אותה עד ליסודות
תדביר את קן התיקנים
גרש את כל הציונים

הביטוי המשמעותי פה לטעמי הוא 'קן התיקנים'. יש פה התכתבות ברורה עם אידיאולוגיה נאצית שהשוותה את היהודים עם ג'וקים, עכברים וכו'. גזע נחות שצריך להדביר אותו. הנאציזם החדש מופנה למדינת ישראל כמייצגת של העם היהודי. צריך להבין שמדובר בהמשך ישיר של הנאציזם. העוצמה המוסלמית והתעמולה שלה מזכירים בהחלט שיטות של הרייך השלישי. גם היום מדובר על איום עולמי- כל העולם המערבי בסכנת השתלטות וטרור של האסלאם הקיצוני.

7bf868ec-5973-4d8d-a8f0-3c277b3f2d06

בית ד'

לבבות הציונים כל אחד פונה
לכיוון אחר ואין מזדהה
ממוות נבהלים והם מתחבאים
מאחורי חומות וממוגנים

בבית הזה יש לעג, הם רואים אותנו מתמגנים ומתמגנים. כבר 30 שנה שהדוקטרינה השלטת בביטחון ישראל היא התמגנות. הם רואים את זה ולועגים. הם חושבים שהחברה הישראלית מפורדת ומנוכרת, ליבו של כל אחד פונה למקום אחר ואין אחדות. כשאין אחדות, אי אפשר להלחם- אפשר רק להתמגן.

גם פה, אני חושב שבמערכה הזו הוכחנו להם אחרת. עם ישראל איתן, מאוחד, ישראל ערבים זה לזה. על פי עדויות מתוך עזה, הם הופתעו לראות את החוסן של העורף ואת התמיכה בלחימה.

בית ה'

צבא של אשליה ולא יוצלח
אבד עליו הכלח ונאלח
חייליו כעכברים בשדה יבש
קרב הוא במותם וירי תפתח

יש פה נסיון לזלזל בכל המכונות, והנשקים של צה"ל. התיאור פה הוא של חיילים פחדנים, צבא שלא מצליח לעמוד במשימותיו. הם עושים שימוש בביטוי עברי במשלב גבוה 'אבד עליו הכלח'. שוב, מדובר בתעמולה שהקשר בינה לבין המציאות קטן, אבל מספיקה להם תמונה אחת, סרטון אחד בשביל 'להוכיח' לעם הפלסטיני שבכוחם להכריע את צה"ל.

בית ו'

תמטיר כבר אותם המון טילים
תעשה את עולמם מחזה אימים
תצרוב להם בתודעה נס גדול
כי הם מגורשים ואנו נשארים

הבית הזה מהווה התרסה על תכנית ההתנתקות. מנקודת המבט שלהם, הם הצליחו להבריח אותנו מעזה בעזרת אלפי הפצמרי"ם והקסאמים. הם מאמינים שאם יתמידו בכך, הם יצליחו לגרש אותנו מעוטף עזה, שדרות, אשקלון ובסופו של דבר תל אביב. אלפי הטילים אמורים לעשות את עולמנו מחזה אימים. ב"ה מערכת כיפת ברזל מיירטת את רובם המוחלט אבל הפחד עדיין קיים.

חשוב להבין שבמערכה מול טרור המבט מופנה לא בהכרח לכח הלוחם אלא לעורף. אין 'זבנג וגמרנו' במלחמה מול טרור. הרצון שלהם להשמיד אותנו לא נובע מכמות כלי הנשק שלהם אלא מאידיאולוגיה. גם אם נתנו להם 'מכה קשה' במערכה הזו, הם יקומו וינסו שוב.

הניצחון שלנו וההכרעה יבואו על ידי אידיאולוגיה נגדית, שתגבש עורף איתן, לוחמים גיבורים, ממשלה אמיצה.

לאחרונה עם ישראל 'יצא מהארון', כל אחד יצא מהבית שלו ופגש את השכנים, חדר המדרגות. יצאנו מה'אני' המצומצם שלנו ועשינו מעשים לטובת תושבי הדרום, למען החיילים שמוסרים את נפשם. עם ישראל גילה איתנות, אמונה גדולה בצדקת הדרך שלנו, אמונה בצה"ל.

נמשיך בדרך הזו- ונראה לעולם, שביחד כולם- רק יחד!

(התקשורת מחפשת רייטינג אז היא מנסה ליצור מצג שווא של 'נסיגה ובריחה' מעזה. האמת שונה לחלוטין. צריך לדעת את זה. עובדה שהממשלה הצליחה להביא את החמאס להפסקת אש ללא תנאים.)

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
דילוג לתוכן